Sdružení obrany spotřebitelů Moravy a Slezska, z.s.

596 111 252

ČOI NAŘÍDILA STÁHNOUT Z TRHU NEBEZPEČNÝ BATERIOVÝ ZVONEK

Česká obchodní inspekce zjistila, že na tuzemském trhu je v nabídce bateriový zvonek, který může znamenat pro spotřebitele riziko. Jedná se o elektrické zvukové čidlo.

ČOI zjistila, že na českém trhu je v nabídce nebezpečný bateriový zvonek s pohybovým senzorem v plastopapírovém obalu. Na výrobku je uvedeno VTV, Zvonek, Země původu – P.R.C, Dovozce pro ČR, Nevhodné pro děti do 3 let, Zadd: VTV s.r.o. Libušská 319, Praha 4, EAN 6930323540805. Na obalu výrobku je uvedeno ELECTRONIC GUEST-SALUTING, Inteligent, model 101. Dále jsou tam instrukce k použití v anglickém jazyce a návodné obrázky k vložení baterií a zprovoznění výrobku.

Česká obchodní inspekce zjistila vysoké riziko nebezpečí, jelikož pájka použitá v pájených spojích uvnitř výrobku obsahuje nadlimitní množství olova. Těžké kovy z výrobku po jeho nesprávné likvidaci kontaminují okolí a mohou negativně ovlivnit životní prostředí. Dále nemá výrobek označení shody CE, povinné údaje výrobce a dovozce.

ČOI uložila prodejci zákaz distribuce a stažení z trhu uvedeného výrobku, jenž je nebezpečný a který již byl uveden na trh. Výrobek byl nahlášen kontaktnímu bodu na Ministerstva průmyslu a obchodu a informace o něm byly zveřejněny v systému RAPEX. 

Informace o výrobku

Zvukové čidlo Intelligent

Název výrobku:                                                     Zvukové čidlo

Typ / číslo modelu:                                       Intelligent model 101

Výr.č./EAN:                                                      6930323540805

Identifikační údaje výrobce:                                    neznámé

Identifikační údaje dovozce: neznámé

Distributor:    HHTD s.r.o., Kadaňská 2251/14, Chomutov, 43003 IČ: 05816424

Země původu: Čína

Zdroj: ČOI