OK podmínky

Služba Sdružení obrany spotřebitelů Moravy a Slezska, z.s.  pro podnikatele a firmy – kontrola správnosti obchodních podmínek a udělení loga Ok obchodní podmínky

Jsou Vaše obchodní podmínky OK?

Zájemcům poskytujeme odborné konzultace ohledně obchodních podmínek, pomůžeme Vám či Vašim pracovníkům při tvorbě nových či přímo vytvoříme obchodní podmínky na míru. Zkontrolujeme Vám stav Vašich stávajících obchodních podmínek, tak aby byly v souladu s občanským zákoníkem i zákonem na ochranu spotřebitele, tj. s právem na ochranu spotřebitele.

Tato služba je určena zejména e-shopům, které mají rozsáhlé informační povinnosti vůči podnikatelům a často dochází k tomu, že ne úmyslně porušují zákonné povinnosti a vystavují se tak možným sankcím ze strany dozorových orgánů. Sdružení obrany spotřebitelů Moravy a Slezska, z.s. nedoporučuje kopírovat obchodní podmínky konkurence, ale doporučuje být originální a hlavně při tvorbě nových obchodních podmínek mít oporu v právu. Obchodní podmínky jsou základem podnikání.

Naše sdružení poskytuje tyto služby za OK ceny

Námi poskytovaná služba začíná od 4 000 Kč. Celková cena závisí na rozsahu prací. Kontaktujte nás určitě se domluvíme.

Pomůžete nejen svému podnikání, ale zároveň učiníte dobrý skutek

Jsme nezisková organizace, což znamená, že veškeré takto vydělané finanční prostředky opět věnujeme do naší primární činnosti a tou je ochrana zranitelných spotřebitelů. Bezplatné poradenské služby pro spotřebitele a vzdělávací činnost určená zranitelným skupinám spotřebitelů SOS MaS, z. s. je financována z dotací MPO. Ty však pokrývají 70% veškerých nákladů. 30% nákladů organizace musí hradit z jiných zdrojů. Pokud si vyberete naše služby SOS MaS, z.s. nejen provede revizi Vašich obchodních podmínek tak, aby byly v souladu s aktuální právní úpravou, ale zároveň podpoříte např. uspořádání preventivní besedy pro seniory, kteří jsou ohroženi nekalými praktikami tzv. šmejdů.

Ukažte, že je Vaše podnikání OK! Naše OK logo sdělí zákazníkům, že se podnikatel nebo firma chová vůči spotřebitelům v souladu se zákonem, obchodními podmínkami a dokonce i v souladu s dobrými mravy.

V případě akceptace navrhovaných řešení a po závěrečné kontrole bude zájemcům uděleno osvědčení s nově vytvořeným logem OK Obchodní podmínky, které je registrováno u Úřadu průmyslového vlastnictví.Umístěním loga OK obchodní podmínky na webových stránkách či v kamenném obchodě bude firma deklarovat nejen to, že jsou její obchodní podmínky v souladu s platným právem a dobrými mravy, ale také svůj prozákaznický přístup k podnikání, což může znamenat významnou konkurenční výhodu. Zákazníkům pak přináší logo OK obchodní podmínky jistotu, že obchodní podmínky dané firmy jsou v souladu se zákonem a usnadňuje jim tak orientaci na trhu. Osvědčení bude uděleno na časově omezenou dobu s možností obnovení po předchozí kontrole aktuálního stavu obchodních podmínek a jejich relevance s aktuálně účinnou právní úpravou.

Vzdělávání pro podnikatele

Tip: SOS proškolí také Vaše pracovníky zodpovědné za vyřizování reklamací, živnostníky, osvč, pracovníky státní správy a samosprávy, zaměstnance neziskového sektoru…

Informace o seminářích naleznete zde.

Naším společným cílem je spokojený spotřebitel – Váš zákazník!

A OK zákazník se vždy rád vrátí!

Chcete, aby Vaše podnikání bylo OK?
Neváhejte nás kontaktovat:
E-mail: pravnik@sos-msk.cz, osobně na adrese U Tiskárny 1, 702 00 Ostrava