Sdružení obrany spotřebitelů Moravy a Slezska, z.s.

596 111 252

SPOŘITELNA VARUJE PŘED DALŠÍM ÚTOKEM. NACHYTALY SE UŽ DESÍTKY LIDÍ

Podvodníci ke zvýšení důvěry neváhají zneužít jméno finančníka Petra Kellnera nebo fotbalisty Pavla Nedvěda. Oběť pak naživo sleduje, jak jí pachatel slídí na účtu. Banky varují: nepovolujte cizím přístup do počítače.

Na internetu vám padne do oka reklama, která vás nabádá k výhodnému investování do bitcoinu. Máte vyplnit jméno a email pro získání dalších informací. To vás nic nestojí, říkáte si, zvlášť, když články zmiňují renomovaná jména finančníka Petra Kellnera, ekonoma a experta na kryptoměny Dominika Stroukala nebo fotbalisty Pavla Nedvěda.

Později vás kontaktuje člověk, který se představí jménem investiční společnosti. Nejprve vám doporučí investovat například částku okolo 200 dolarů s tím, že se vám do 48 hodin ozve. Informuje vás, že váš investiční účet pro kryptoměnu byl založen a že by vám ho rád představil.

Pro lepší vysvětlování vám doporučí si naistalovat aplikaci pro vzdálený přístup do počítač, například AnyDesk. Poté, co vám vysvětlí fungování daného investičního účtu, vás požádá, abyste se kvůli ověření přihlásili do internetového bankovnictví.

V tu chvíli vás lapil. Internetový podvodník, kterého jste nechali dobrovolně vstoupit na svůj účet.

Zdroj: seznamzpravy.cz