Výbor OECD pro spotřebitelskou politiku (Výbor CCP – Committee on Consumer Policy) byl založen v roce 1969 a jeho cílem je spolu s dalšími partnery posílení mezinárodní spolupráce v oblasti politiky ochrany spotřebitele. Výbor CCP hraje po dobu více než 50 let zásadní roli v tvorbě mezinárodních standardů, výzkumu a informování za účelem ochrany spotřebitelů na celém světě. Výbor CCP se v rámci svých aktivit zabývá řadou témat s cílem podpory spotřebitelů k informovaným rozhodnutím a ochrany spotřebitelů před zavádějícími, podvodnými a nekalými obchodními praktikami a nebezpečnými výrobky. Mezi nejvýznamnější témata patří:
- Posílení přeshraniční spolupráce
- Koordinování mezinárodního dozoru v oblasti ochrany spotřebitelů
- Prosazování bezpečnosti výrobků a informování spotřebitelů
- Podpora spotřebitelů v rámci zelené transformace
- Ochrana spotřebitelů na online tržištích
Výbor CCP vydal informační leták s cílem propagace aktivit Výboru CCP a pracovní skupiny pro bezpečnost výrobků k příležitosti světového dne spotřebitelských práv 15. března a dalším budoucím akcím. Leták je ke stažení na tomto odkazu:
Zdroj: Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR. Zpráva ze dne 21. 3. 2022. Dostupné on-line: https://www.mpo.cz/cz/ochrana-spotrebitele/mezinarodni-aktivity-v-oblasti-ochrany-spotrebitele/informacni-letak-vyboru-oecd-pro-spotrebitelskou-politiku—266495/