Logo SOS MaS

Logo SOS MaS

Chat 8.2.2021

Téma: Zájezdy

Chat proběhl v pondělí 8.2.2021 od 13:00 do 14:00 hodin a je již uzavřen. Nevkládejte žádné další dotazy, nezobrazí se!

Odpovědi
upozornit na
guest
12 Komentáře
nejnovější
nejstarší
Karla Kytková
8.2.2021 11:10

Dobrý den, jsme seniorky a máme zaplacený zájezd na září do Chorvatska. Současně máme zaplaceno komplexní pojištění se stornopoplatkem. Pokud zrušíme nyní zájezd, jak je to se stornopoplatkem? Uhradí ho příslušná pojišťovna? Lze nyní využít při zrušení zájezdu § 2535 OZ? Máme obavu vycestovat. Děkuji.

Rostislav Pryc
8.2.2021 11:06

Zdravím, já mám případ částečně z loňska a částečně z letoška. Měl jsem zakoupený loni zájezd. Nejeli jsme samozřejmě nikam, naopak od cestovky jsme dostali voucher, který jsme přijali, protože jinak po nás cestovka chtěla celkem nehorázné storno. Jsem si celou dobu myslel, že mám voucher, o kterém se mluvilo v televizi, a že když si zájezd nevyberu tak dostanu peníze letos zpět. Ale kamarád mi říkal, že to nemusí být pravda. Je možné, abych peníze nedostal??? Letos to totiž vypadá dost mizerně a raději bych si nic nevybíral a zůstal tady v Čechách, ale mám v tom dost peněz… Číst dále »

Marie Pokorná
8.2.2021 10:59

V listopadu jsme si ještě s jednou rodinou (dva páry) stáhli z kudyznudy pokazy do lázní a zarezervovali v pobyt v hotelu v Karlových Varech, měli jsme jet v prosinci, takže jsme nakonec nikam nejeli. Hotel je zavřený a nutí nás si terním přebukovat. Já s tím problém nemám, ale chci se ujistit, že nám budou platit ty státní poukazy na 4tis. Na osobu. Jinak bych to raději zrušila, rozhodli jsme se jet právě hlavně kvůli tomu, že to bylo celkem výhodné.Dívali jsme se na stránky kudy z nudy, jestli tam k tomu něco nepíšou ale je to takové zmatené.

Folvarčná
8.2.2021 10:20

Dobrý den, naše děti mají příští týden prázdniny. Máme zarezervováno ubytování přes booking v Jeseníkách v soukromém apartmánu, nejedná se o hotel!! Ale byt ve městě. Už se přestávám nějak orientovat, můžeme do takového zařízení odjet, nebo tím něco porušujeme? Jen upozorňuji, že zaměstnavatel mi nevystaví doklad, že jedu na služební cestu, pracuji jako prodavačka v obchodě a jsem s dětmi na ošetřovném.

Jiří Leitgeb
8.2.2021 9:39

Dobrý den, co když doplatím zájezd, který se nakonec neuskuteční, i tady platí, že cestovka vystaví voucher. Díky za odpověď

Blahutovi
8.2.2021 9:23

Dobrý den, máme zaplacenou zálohu na zájezd vlastním autem na červenec do Chorvatska, ale už nyní jsme téměř rozhodnuti, že nepojedeme i když se hranice otevřou, jak dále postupovat, máme i tak nárok na vrácení peněz nebo voucher , děkuji za odpověď , pěkný den.