Sdružení obrany spotřebitelů Moravy a Slezska, z.s.

596 111 252

NA ÚSTECKU ŘÁDÍ FALEŠNÝ VNUK, SENIORKA MU POSLALA 40 TISÍC

V Ústeckém kraji policie zaznamenala několik podvodů, jejichž cílem jsou senioři. Neznámý pachatel je kontaktuje přes pevné linky a vydává se za jejich vnuka. Po seniorech požaduje z různých důvodů vysoké částky, jedna seniorka takto přišla o 40 tisíc korun. Peníze chce muž předat osobně nebo poslat na bankovní účet.

„Neznámý pachatel takto zavolal minimálně třem ženám z okresů Teplice, Děčín a Ústí nad Labem, dvě z nich podvodníkovi nenaletěly a žádné peníze nezaplatily, jedna seniorka bohužel podvodníkovi uvěřila a neznámému pachateli předala 40 000 korun,” řekl mluvčí policie Daniel Vítek.

Přestože policisté veřejnost varují, pořádají besedy pro seniory a dělají další preventivní opatření, stále se najdou lidé, kteří podvodníkům uvěří. „Opětovně tedy apelujeme především na spoluobčany staršího data narození, u kterých podvodníci spoléhají na to, že oslovený senior svého příbuzného po hlase hůře rozezná a je ochoten mu okamžitě pomoci, aby si pravdivost podobného telefonátu vždy ověřili u svých nejbližších příbuzných, kterých se měl hovor týkat,” doplnil Vítek.

Pokud oslovený senior zjistí, že mu z rodiny nikdo nevolal, má se okamžitě obrátit na nejbližší policejní služebnu nebo zavolat na linku 158.

Zdroj: novinky.cz