Logo SOS MaS
Sdružení obrany spotřebitelů Moravy a Slezska, z.s.

596 111 252

Logo SOS MaS
Sdružení obrany spotřebitelů Moravy a Slezska, z.s.

ČOI ZAKÁZALA NA TRHU NEBEZPEČNOU NABÍJEČKU

Česká obchodní inspekce zjistila na tuzemském trhu nebezpečný výrobek. Jedná se o model USB nabíječky, která se nabízí a prodává pod názvem USB nabíječka C-tech UC-02. Z důvodu nedostatečné izolace hrozí uživateli vysoké riziko úrazu elektrickým proudem. Česká obchodní inspekce nařídila zákaz dodávaní výrobku na trh a stažení z prodeje.

Česká obchodní inspekce zjistila, že na trhu v ČR se nabízí a prodává elektrické zařízení, které může znamenat pro spotřebitele riziko. Jedná se o výrobek nabíječka baterií C-tech UC-02 v plastovém lůžku a papírovém obalu. Na výrobku je uvedeno: logo C-tech, Model: UC-02, údaje o vstupním a výstupním napětím Input/vstup:100-240V~ 50/60Hz, Output/výstup: 5V, 2100mA, 10,5W, www.c-tech.cz, stanovené označení CE, piktogram pro ekologickou likvidaci elektrických zařízení. Na obalu je uvedeno UNIVERSAL 2 PORT USB CHARGER UC-02, vyobrazení výrobku, logo C-tech, vícejazyčné informace včetně české verze: Univerzální USB nabíječka s dvěma USB porty, připojte nabíječku do zásuvky a kabelem propojte s Vaším zařízením (kabel není součástí dodávky), rychlost nabíjení se odvíjí od použitého zařízení, kabelu a jeho zapojení.

Česká obchodní inspekce zjistila u výrobku vysoké riziko úrazu elektrickým proudem až smrti uživatele tím, že se uživatel dotkne USB konektoru na těle výrobku, na kterém se objeví nebezpečné síťové napětí 230V v důsledku průrazu nedostatečné izolace mezi primární a sekundární částí výrobku.  ČOI dále zjistila nevyhovující značení výrobku, jelikož nebylo uvedeno obchodní jméno a kontaktní adresa výrobce a kontaktní adresa dovozce.

Česká obchodní inspekce uložila prodejci zákaz dodávání výrobku na trh. Dále pak stažení výrobku z trhu, který je nebezpečný a který již byl uveden na trh. Výrobek byl nahlášen kontaktnímu bodu na Ministerstvu průmyslu a obchodu a informace o něm byly zveřejněny v systému RAPEX. 

Informace o výrobku:

USB nabíječka C-tech UC-02

Název výrobku:                                                     USB nabíječka

Typ / číslo modelu:                                       C-tech UC-02

Výr.č./EAN:                                                    8594125010393

 

Identifikační údaje výrobce:                                    Shenzen TVC-Tech Limited, Shenzen, China

Identifikační údaje dovozce: ELKO TRADING, spol. s r. o., K Terminálu 7, 61900 Brno

Distributor:    AT Computers a.s., Těšínská 1970/56, 710 00 Slezská Ostrava

Země původu: Čína

Zdroj: ČOI