Sdružení obrany spotřebitelů
Moravy a Slezska, z.s.

596 111 252

Chat 21.7.2015

Od | Čvc 20, 2015 | | 12 comments

Téma: Předváděcí akce

Jak používat Chat:

  • Začněte tím že kliknete do pole pro napsání komentáře
    (tím se zobrazí i další možnosti)
  • Do pole pro komentář napište svůj dotaz nebo připomínku
  • Vyplňte pole oznčená jako „Jméno“ a „Email“
    (Jméno se zobrazí v chatu, email Ne! Pokud chcete být upozorněni emailem na odpověď na váš dotaz, zaškrtněte prosím pole pro upozornění v „Nastavení upozorňování“)
  • Opište bezpečnostní kód a zmáčkněte tlačítko „Odeslat komentář“

Chat proběhl v úterý 21.7.2015 od 13:00 do 14:00 hodin! Nevkládejte žádné další komentáře, nezobrazí se!

Napište Komentář

12 Komentáře on "Chat 21.7.2015"

upozornit na
Seřadit dle:   nejnovější | nejstarší
Kamil H.
Guest

Do kdy musí vrátit peníze, když jsem odstoupil a vrátil zboží zpět?

SOS MaS
Member

Dobrý den, podnikatel je povinen Vám vrátit peníze nejpozději do 14 dnů od odstoupení od smlouvy a to včetně nákladů na dodání, které jste zaplatil. Pozor, peníze nevrátí dřív, než mu předáte zboží.

Adas
Guest

Dobrý den, mám prosím takový dotaz: koupím-li zboží na předváděcí akci, mám právo do 14 dnů odstoupit od smlouvy bez udání důvodů a zboží vrátit. Potud je vše jasné. Ale co když vrátím zboží použité? Anebo ještě konkrétnější případ: co když se jedná o nádobí. Použiji ho, ale prostě mě nevyhovuje, tak ho umyji a pošlu zpět, odstoupím od smlouvy. Je na něm sice vidět, že bylo použité, ale co pak. Má v tomto případě obchodník právo toto odstoupení odmítnout?

SOS MaS
Member

Dobrý den, dle § 1833 občanského zákona, spotřebitel odpovídá podnikateli za snížení hodnoty zboží, které vzniklo v důsledku nakládání s tímto zbožím jinak, než je nutné s ním nakládat s ohledem na jeho povahu a vlastnosti. Tzn. samozřejmě, že hrnec můžete vyzkoušet, ale pokud jste např. poškrábal dno nožem, pak odpovídáte za snížení hodnoty zboží.

Balážová Dagmar
Guest

Dobrý den, moje 85-letá maminka uzavřela loni na nějaké předváděcí akci kupní smlouvu na robot za 35.000 Kč, na který ovšem neměla a půjčila si u Home creditu. Vypočítali jí 72 splátek po 835 Kč. Je možné, aby tak staré osobě vyměřili splátky na 6 let a splatí 60.000 Kč? Navíc vše si pamatuje jen 5 minut, takže kam se poděl robot, taky nevíme.
Prosím, myslíte si, že je nám možno nějak pomoci?

SOS MaS
Member

Dobrý den, vzhledem k tomu, že neznáme podrobnosti a víme, že existuje několik možností, jak Vám konkrétně poradit, doporučujeme osobní návštěvu s veškerými dokumenty. Obecně platí, že pokud babička je svéprávná a obdržela zákonem požadované informace, pak je smlouva platná a byť je finální částka, kterou zaplatí skoro dvojnásobná, nemusí se jednat např. o lichvu.

M. Horklová
Guest

Dobrý den, bohužel i já se nechala napálit, když jsem vyplnila anketní lístek před Lidlem a oni mě pozvali na akci, která se tvářila, že je z Lidlu, ale vůbec to tak nebylo. Bohužel jsem podepsala smlouvu a zaplatila 20 000Kč. Hned druhý den jsem odstoupila, ale peníze do dnešního dne nemám. Zboží jsem neposlala zpět, protože jinak nebudu mít nic, když mi na odstoupení nereagovali. Co mám dělat?

SOS MaS
Member

Dobrý den, bohužel Vás musím informovat, že byť jste včas odstoupili, prodávající není povinen vrátit peníze dřív, než obdrží zboží nebo aspoň prokážete, že jste zboží odeslala.

Kocián
Guest

Dobrý den, slyšel jsem, že předváděcí akce musí být dopředu nahlášené, máme možnost někde získat seznam těchto akcí nebo kde se vlastně dovíme informaci o tom, kdy se v našem městě pořádá předváděcí akce?

SOS MaS
Member

Dobrý den, organizátoři předváděcích prodejních akcí jsou povinni předem ohlašovat České obchodní inspekci řadu údajů a podrobností, které se konání tzv. organizovaných akcí týkají. Nedodržení této povinnosti může být postihováno pokutou až do výše 5 milionů korun. Bohužel seznam těchto akcí není dopředu zveřejněn.

Alena Svícerská
Guest

Dobrý den, moje matka se nechala ošálit a na předváděcí akci nakoupila zboží za spoustu peněz. Peníze zaplatila v hotovosti a obdržela zboží. Když jsme odstoupili a zboží vrátili, nikdo nás nekontaktoval. Máme nějakou šanci na vrácení peněz? Teď nemáme ani zboží ani peníze. Prosím pomozte

SOS MaS
Member

Dobrý den, pokud jste řádně odstoupila od smlouvy a zboží zaslala zpět, přičemž dopis i zboží bylo firmou převzato, doporučujeme napsat výzvu, ve které uvedete veškeré skutečnosti, které s tím souvisí (č. smlouvy, kdy byla uzavřena a mezi kým, kdy jste obdrželi zboží a za jakou cenu, kdy jste odstoupili a zaslali zboží zpět apod.), dále částku, kterou Vám mají vrátit včetně lhůty do kdy tak mají učinit a č. účtu. V případě, že ani pak nezašlou peníze do Vámi určené lhůty, napíšete předžalobní výzvu. Vzory naleznete na našich stránkách. Vše zašlete doporučeně s doručenkou.

wpDiscuz
Font Resize