Sdružení obrany spotřebitelů
Moravy a Slezska, z.s.

596 111 252

Chat 12.5.2015

Od | Kvě 11, 2015 | | 22 comments

Téma: Smlouva o dílo – reklamace

Jak používat Chat:

  • Začněte tím že kliknete do pole pro napsání komentáře
    (tím se zobrazí i další možnosti)
  • Do pole pro komentář napište svůj dotaz nebo připomínku
  • Vyplňte pole oznčená jako „Jméno“ a „Email“
    (Jméno se zobrazí v chatu, email Ne! Pokud chcete být upozorněni emailem na odpověď na váš dotaz, zaškrtněte prosím pole pro upozornění v „Nastavení upozorňování“)
  • Opište bezpečnostní kód a zmáčkněte tlačítko „Odeslat komentář“

Chat proběhl v úterý 12.5.2015 od 13:00 do 14:00 hodin a již je uzavřen! Nevkládejte již žádné další komentáře, nezobrazí se!

Napište Komentář

22 Komentáře on "Chat 12.5.2015"

upozornit na

Seřadit dle:   nejnovější | nejstarší
Guest
Mačák Miloš
2 roky 2 měsíců

Nechal jsem si udělat plot a pak jsem si objednal firmu na postavení podezdívky a usazení plotu.Celé to udělali špatně a už se mnou nekomunikují. Jak mám postupovat dále?

Guest
Julinka
2 roky 2 měsíců

Mohu odstoupit od smlouvy o rekonstrukci koupelny, kdež jsem si vše rozmyslela a firma ještě nezačala s prací? Přeji hezký den

Guest
Míša.U
2 roky 2 měsíců

Před třemi měsíci jse si objednala výrobu nábytku-dodání do měsíce. Již 2x jsem prodlužovala termín dodání a stále nábytek nemám-výmluvy a výmluvy. Mohu odstoupit od smlouvy a požadovat zpět zaplacenou zálohu? Děkuji za odpověď.

Guest
PepaT.
2 roky 2 měsíců

Jaký rozdíl je mezi kupní smlouvou a smlouvou o dílo?

Guest
Horsáková
2 roky 2 měsíců

Dobrý den, naše SVJ nechalo rekonstruovat lodžie a část lodžie nechala zakrýt deskami z drátoskla. Firma na celou zakázku dala záruku 10 let. Brzy však začaly výplně praskat. Firma uznala reklamaci a prasklé výplně vyměnila. Následně popraskaly další a některé dokonce opakovaně (3x). Firma tak provedla celkem 4 servisní zásahy. Prasky se objevují i nadále, ale dodavatel, ač výměnu slibuje, ji neustále odkládá a nereaguje na výzvy. Lze podniknout nějaké právní kroky, které by vynutily opravu? Děkuji

Guest
Kateřina
2 roky 2 měsíců

Dobrý den, nechala jsem si opravit na své náklady v servisu telefon. Byla to moje chyba rozbila mi ho dcerka, když ho vyhodila z kočárku. Taky jsem za opravu zaplatila nemalé peníze. Jde však o to, že jsem telefon dávala na opravu s téměř bezvadným displejem a vrátil se mi totálně poškrábaný. V servisu to nechtějí řešit. jak mám postupovat, mám reklamovat jejich práci?Děkuji za odpověď Kateřina

Guest
Chocholoušek Jan
2 roky 2 měsíců

Chci se zeptat,jak mám postupovat ve věci: Před 2 měsíci jsem si objednal smlouvou o dílo montáž plastových oken a složil zálohu ve výši 19000.-kč Dodnes okna nemám a firma se neustále na něco vymlouvá . zakázka měla být realizována do 25 dnů a do dneška nic.

Guest
manželé Ferfečtí
2 roky 2 měsíců

Dobrý den, prosíme o radu nebo na koho se o radu obrátit v naší situaci. V březnu letošního roku jsme uzavřeli smlouvu o dílo na rekonstrukci střechy RD. Dle smlouvy jsme ihned zaplatili zálohu s tím, že dle smlouvy forma zahájí práce od 14.3. a dokončení proběhne do 3.4. Firma však termín několikrát telefonicky posunula a nastoupila až 20.4. Do dnešního dne je odkryto necelých 50% střechy (pod plachtou) a firma zde již 4 dny opět nepracuje. Je v naší situaci možné odstoupení od smlouvy? Zaplacená záloha mnohonásobně převyšuje hodnotu dosud provedených prací, to pozná i laik. Děkujeme

Guest
Lánský
2 roky 2 měsíců

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat jestli je nějaká lhůta pro vyřízení reklamace ve stavebnictví. U zboží do 1 měsíce a pak je reklamace uznaná? Jedna se o vadný nástřik měkké izolační pěny.

Guest
franta.k
2 roky 2 měsíců

Firma nám postavila na objednávku plot. Je to však špatně udělané, praská, odpadává omítka. Mám právo na odstoupení od smlouvy? |děkuji za odpověď.

Guest
Karel
2 roky 2 měsíců

2. Dobrý den, obracím se na vás s žádostí o pomoc při řešení sporu s řemeslníkem – instalatéra, který nám prováděl výměnu vodoinstalace v rodinném domě. Dodal nám soupis materiálů a prací, peníze jsme mu zaplatili, ale práci nedodělal. Chtěli jsme s ním situaci řešit – ze začátku s námi komunikoval, pak ale přestal – nereagoval na maily, telefony nebral. Instalatéra jsme vyhledali pomocí internetového serveru a s nimi také nekomunikoval. Podali jsme stížnost na živnostenský úřad, ale ani s nimi nekomunikuje. Co máme dělat?

wpDiscuz