Sdružení obrany spotřebitelů
Moravy a Slezska, z.s.

596 111 252

Chat 10.11.2015

Od | Lis 9, 2015 | | 16 comments

Téma: Problematika podomního prodeje

Jak používat Chat:

  • Začněte tím že kliknete do pole pro napsání komentáře
    (tím se zobrazí i další možnosti)
  • Do pole pro komentář napište svůj dotaz nebo připomínku
  • Vyplňte pole oznčená jako „Jméno“ a „Email“
    (Jméno se zobrazí v chatu, email Ne! Pokud chcete být upozorněni emailem na odpověď na váš dotaz, zaškrtněte prosím pole pro upozornění v „Nastavení upozorňování“)
  • Opište bezpečnostní kód a zmáčkněte tlačítko „Odeslat komentář“

Chat proběhl v úterý 10.11.2015 od 13:00 do 14:00 hodin a je již uzavřen! Nevkládejte žádné další dotazy, nezobrazí se!

Napište Komentář

16 Komentáře on "Chat 10.11.2015"

upozornit na

Seřadit dle:   nejnovější | nejstarší
Guest
Richard...
1 rok 10 měsíců

Co mám dělat, když u mě zazvoní? Máme dům, který se zamyká a stejně se nějak dostanou dovnitř. Minule to zase byl někdo od ČEZU a já je vyhodil, ale manželka mi řekla, že to může být problém, protože odečítají elektřinu. Ale tu mi máme na chodbě tak co.

Member
SOS MaS
1 rok 10 měsíců

Dobrý den,

To jestli se jedná o zaměstnance ČEZu si můžete ověřit. Požádejte o předložení služebního průkazu, opište si údaje a pokud odmítne, obraťte se na Městskou policii.

Guest
Jan Vrečka
1 rok 10 měsíců

Dobrý den, byli i u mě. Koupil jsem od nich matrace a pak mi manželka vynadala a tak jsem odstoupil. Naštěstí to bylo do těch 14 dnů, ale oni napsali, že nemůžu, že mi je vyrábí na míru. Ale já mám normální postel koupenou v obchodě a nenechal jsem si ji vyrobit. Tak jak to je? Můžu odstoupit nebo ne?

Member
SOS MaS
1 rok 10 měsíců

Dobrý den, opět bychom museli posoudit Váš případ konkrétně. Obecně však platí, že od smlouvy odstoupit ve lhůtě 14 dnů nemůžete, pokud vám bylo upraveno tzv. na míru. Pokud jste tedy uzavřel smlouvu a vybral si zboží, které je běžně v nabídce a má běžné parametry, pak právo na odstoupení od smlouvy máte.

Guest
Amálka...
1 rok 10 měsíců

Dobrý den, když uzavřu smlouvu s podomním prodejcem např. ti co nabízejí změnu energií, bude smlouva neplatná?

Member
SOS MaS
1 rok 10 měsíců

Dobrý den,
Ne porušení zákazu podomního prodeje nezpůsobuje neplatnost smlouvy.

Guest
Cibulkovi
1 rok 10 měsíců

Dobrý den, manžela navštívily 2 podomní prodejkyně firmy LAXUS a on bezmyšlenkovitě podepsal kupní smlouvu na přístroj BIOMAG. Manžel si je domů nepozval a navíc je vážně nemocen a lehce zmanipulovatelný a toho obě dámy využily i když ve smlouvě je dodatek, že nebyla podepsaná pod nátlakem. Odstoupili jsme včas, ale vrátilo se nám to nevyzvednuté zpět. Co máme dělat dál?

Member
SOS MaS
1 rok 10 měsíců

Dobrý den, Bohužel nevíme zda jste odstoupení zaslala na sídlo firmy nebo jinou adresu např. provozovny apod. Každopádně dle IČ si můžete vyhledat podrobnosti o firmě a pokusit se doručit odstoupení dle údajů z obchodního rejstříku. V odstoupení by mělo obsahovat informaci, že jste se marně pokoušeli zaslat odstoupení od smlouvy což doložíte kopií doručenky nebo podacího lístku. Vzhledem k tomu, že podobné případy již evidujeme
doporučujeme osobní návštěvu v některé z našich poraden, kde Vám poradíme konkrétní postup.

Guest
Luboš Mrkva
1 rok 10 měsíců

Dobrý den, všude se mluví, že je podomní prodej zakázán a přitom u nás dom furt někdo zvoní. Jak je to možné?

Member
SOS MaS
1 rok 10 měsíců

Dobrý den, podomní prodej je ve většině měst a obcí zakázán a proto pokud u Vás někdo takový zazvoní doporučujeme se okamžitě obrátit na Městskou policii.

Guest
Jiřka
1 rok 10 měsíců

Chci se zeptat, na zítra se prý mamince nahlásili z Čezu, telefonem, že si má nachystat všechny papíry, a že na ně musí počkat dopoledne doma. Jak poslouchám všechny ty zvěsti v televizi, tak mám docela obavy, aby si nepustila nějaké podvodníky. Co máme dělat? Maminka má strach, že když je nepustí tak jí odpojí elektřinu. Děkuji Jiřina

Member
SOS MaS
1 rok 10 měsíců

Dobrý den, nejjednodušší je zavolat přímo na ČEZ, kde si avizovanou návštěvu můžete ověřit.

Guest
hanys11
1 rok 10 měsíců

Já v podomním prodejci nevidím žádné nebezpečí a nevidím proto žádný důvod na takového člověka volat policii. Za podomním prodejcem spíš vidím člověka, který přišel o práci a alespoň nějak se snaží něco dělat a šmejdi ho využívají.

Member
SOS MaS
1 rok 10 měsíců

Samozřejmě na svůj názor máte právo, ale je nutné si uvědomit, že pokud je podomní prodej ve většině měst a obcí zakázán, má to svůj důvod. Tito „obchodní zástupci“ jsou ve většině případů školeni k použití různých metod a manipulací. Bohužel však máte pravdu v tom, že postih např. ve formě pokuty se bude týkat jich a ne společností, které zastupují.

Guest
Slávka Jandová
1 rok 10 měsíců

Dobrý večer! Každou chvíli u nás někdo zvoní, něco nabízí. Docela mě to obtěžuje.Mohu na podomní prodejce zavolat Městskou policii?

Member
SOS MaS
1 rok 10 měsíců

Dobrý den, ano můžete se obrátit na městskou policii.

wpDiscuz