Sdružení obrany spotřebitelů Moravy a Slezska, z.s.

596 111 252

PODVOD NA INTERNETU

Nemá dron ani své peníze.
Novobystřičtí policisté pátrají po dosud neznámém pachateli přečinu podvodu, který na internetovém portálu bazos.cz, vystupující pod nickem , nabízel k prodeji dron za částku 5 700 korun s poštovným ve výši 100 korun. Na inzerát zareagoval poškozený dne 25.července. Dron objednal a předem zaplatil požadovanou částku ve výši 5 800 korun ze svého účtu na účet neznámého pachatele. Po provedené platbě prodávající s kupujícím přestal zcela komunikovat. Do dnešního dne tak poškozený nemá požadovaný dron ani své peníze zpět.

Policie varuje

Občané nezasílejte peníze předem, ale až na základě dobírky při převzetí požadované zásilky! Svým obezřetným jednáním výrazně snížíte míru rizika a podvodníkům tak zmaříte jejich nekalé úmysly.
Podvody páchané prostřednictvím internetu mají vzestupnou tendenci, jejich zadokumentování je velmi složité, rovněž tak je nelehký úkol policie, aby pachatele této trestné činnosti vypátrala a v rámci úkonů trestního řízení i obstarala důkazní materiál, který jej z jeho páchaných skutků usvědčí.

Zdroj: policie.cz