Sdružení obrany spotřebitelů Moravy a Slezska, z.s.

596 111 252

ČOI ZAJISTILA NA TRŽNICI VE VYŠŠÍM BRODĚ VÍCE NEŽ 1 000 KUSŮ PADĚLKŮ

Česká obchodní inspekce Jihočeského kraje a Vysočiny uskutečnila ve spolupráci s Cizineckou policií a za účasti Městské policie Vyšší Brod mimořádnou kontrolní akci na tržnici ve Vyšším Brodě se zaměřením na nabídku a prodej padělaných výrobků. Inspektoři ČOI využili své pravomoci a otevřeli za účasti přizvané osoby dva sklady fungující jako zázemí prodejních stánků, neboť jejich majitelé je dobrovolně na základě výzvy nezpřístupnili.

Česká obchodní inspekce Jihočeského kraje a Vysočiny při této akci zabavila celkem 1 046 kusů padělků v hodnotě originálů 7 156 610 Kč. Převážně se jednalo o textilní výrobky. Konkrétně to byly trička, tepláky, mikiny, bundy, kraťasy, čepice a šály. Mezi dalším zabaveným zbožím byly kabelky, opasky a peněženky. Padělané zboží bylo označeno ochrannými značkami Adidas, Nike, Gucci, Burberry, Louis Vuitton, Lacoste, Chanel, Michael Kors, Prada, Tommy Hilfiger, Levi’s a Calvin Klein.

V současné době ČOI zjišťuje identifikace majitelů skladů, kterým může být za porušení zákona o ochraně spotřebitele uložena sankce až do výše 5 miliónů korun. Vybrané výrobky budou využity pro humanitární účely.

Zdroj: ČOI