ČOI: NEBEZPEČNÁ HRAČKA – SVÍTÍCÍ SVATOZÁŘ

Dětská plastová čelenka s knoflíkovými bateriemi, které jsou snadno odnímatelné, představuje pro děti bezpečností riziko. Česká obchodní inspekce objevila, že se v nabídce a prodeji nachází právě taková hračka – čelenka „Svatozář svítící“.

Česká obchodní inspekce pravidelně monitoruje výskyt dětských hraček, které pro děti představují zdravotní riziko. Tentokrát objevili na českém trhu hračku, která se nabízí a prodává pod názvem „Svatozář svítící“. Jedná se o plastovou čelenku, na které je připevněna andělská svatozář zhotovená z peří a drátků s led diodami. Konce drátků jsou svedeny do volně přístupného umělohmotného pouzdra, kde jsou umístěny 3 knoflíkové baterie. Výrobek je zabalen v průhledném igelitovém sáčku, na kterém je přilepena papírová etiketa s identifikačními údaji.

Inspektoři ČOI zjistili, že výrobek není v souladu s požadavky Nařízení vlády NV č. 86/2011 Sb., o technických požadavcích na hračky. Knoflíkové články jsou z hračky odnímatelné bez použití nástroje. Kryt, který přikrývá baterie, je možné otevřít jedním pohybem. Po jejich vyjmutí je může dítě vložit do úst a polknout či vdechnout.

Česká obchodní inspekce uložila bezodkladné stažení výrobků z distribuce. Hračka byla nahlášena kontaktnímu bodu na MPO a zveřejněna v systému RAPEX pod číslem A12/0983/17.

Identifikační údaje výrobku:

Název výrobku uvedený na obalu:         Svatozář svítící

Typ / číslo modelu:                                        D10254 2d5*600

EAN:                                                                    8591025414078

Prodejce:                                                           Thi Huong Tran, V planinách 241/14, Praha

Země původu hračky:                                  P.R.C.

Identifikační údaje výrobce:                                      Neuvedeno

Identifikační údaje dovozce:                                     DOBRY S.R.O – Czech Republic

Zdroj: ČOI

svatozar