Sdružení obrany spotřebitelů Moravy a Slezska, z.s.

596 111 252

CHYBA V SYSTÉMU CHROME OS OMYLEM UPOZORNILA NA KONEC AKTUALIZACÍ SOFTWARU A ZABEZPEČENÍ

Společnost Google opravila chybu kódu v systému Chrome OS, která způsobila, že uživatelé tohoto operačního systému na kanálech Dev a Canary obdrželi upozornění, že již dosáhli poslední dostupné aktualizace softwaru a zabezpečení, když tak ještě neučinili.

Prostřednictvím incidentové platformy Chromium bylo několik uživatelů na konci srpna varováno, že na svých zařízeních Chromebook obdrželi oznámení: „Toto je nejnovější automatická aktualizace softwaru a zabezpečení pro tento Chromebook. Pro budoucí aktualizace, aktualizujte na nový model.“

Tento problém se dotkl uživatelů kanálů Dev a systémů Chrome Kanary OS, ačkoli byl již tento pátek vyřešen odstraněním vadného kódu, jak je uvedeno ve fóru Chromium. Oznámení by již měla na kanálech Canary s novou aktualizací zmizet a v systému Chrome OS budou již tento týden.

Přesto uživatel Acer 13 v sobotu na stránce incidentu uvedl, že se na Chromebooku také objevila chyba související s dokončením jejich automatických aktualizací.

„Zdá se, že v aktualizačním modulu došlo k chybě související s výpočtem data vypršení platnosti automatických aktualizací na platformě nami,“ řekl člen projektu a dále ostatní ujišťoval „myslím, že jste narazili na chybu podobnou chybě kanálu Canary“, a pokračoval ve vysvětlování, že „tuto charakteristiku neustále rozvíjíme a zlepšujeme“.

Datum ukončení aktualizací pro každé zařízení s OS Chrome najdete na stránce podpory Google.

Zdroj: https://www.facua.org/es/noticia.php?Id=14452

Překlad: SOS MaS, z.s.