Sdružení obrany spotřebitelů Moravy a Slezska, z.s.

596 111 252

Chat 29.4.2019

Téma: Značení potravin

Jak používat Chat:

  • Začněte tím že kliknete do pole pro napsání komentáře
    (tím se zobrazí i další možnosti)
  • Do pole pro komentář napište svůj dotaz nebo připomínku
  • Vyplňte pole oznčená jako „Jméno“ a „Email“
    (Jméno se zobrazí v chatu, email Ne! Pokud chcete být upozorněni emailem na odpověď na váš dotaz, zaškrtněte prosím pole pro upozornění v „Nastavení upozorňování“)
  • Opište bezpečnostní kód a zmáčkněte tlačítko „Odeslat komentář“

Chat proběhl v pondělí 29.4.2019 od 13:00 do 14:00 hodin a je již uzavřen. Nevkládejte již žádné další dotazy, nezobrazí se!

14
Napište Komentář

avatar
7 Comment threads
7 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
SOS MaSPavel LiškaSvetlana ZohrovaJ.J.Josef K. Recent comment authors
  Odpovědi  
nejnovější nejstarší
upozornit na
Pavel Liška
Host
Pavel Liška

Kdo kontroluje stánkaře na akcích a poutích? Myslím tím třeba klobásy na grilu, jak zjistím, že nejsou z těch polských prasat? Nebo makrely? Jestli jsou čerstvé? Děkuju

Svetlana Zohrova
Host
Svetlana Zohrova

Dobrý den, mám dotaz, v samoobsluze mi namarkovala jinou cenu za zboží – byly to čokolády, než bylo označené na regále. Samozřejmě byla vyšší, protože neměli akční cenu – trvala jsem na té akční. Pokladní mi řekla, že mi rozdíl vrátí na informacích, ale tam mi řekla, že akční cena je od 2 kusů. Ale nikde to nebylo označeno!!!!! Je to malá sámoška u nás ve vesnici, ale přece se nemusím nechat okrádat…, nakupovala jsem pro sousedku, důchodkyni. Jak se můžu bránit?

J.J.
Host
J.J.

Zajímalo by mě, jak se musí podle zákona označovat potraviny na tzv. farmářských trzích. Myslím původ, minimál. spotřeba atd. Ze zkusenosti vím, že je to jen kus papíru s cenou za kg. Nic víc. Někde sice mají osvědčení nebo ŽL kopii ale není to ani čitelné. Slyšel jsem, že prý to klidně nakupují někde v supermarketu a pak to vydávají za BIO. Děkuji za odpověd

Josef K.
Host
Josef K.

Zdravím, jaký je rozdíl mezi datem minimální trvanlivosti a datem použitelnosti? Můžete vysvětlit, prosím? Přijde mi, že u nás na malé prodejně na vesnici prodávají něco, co by už neměli, sice ve slevě, ale já myslím, že by to neměli prodávat vůbec. Prodavačka trvrdí, že je vše ok.

Havelka Milan
Host
Havelka Milan

Dobrý den, byl jsem nakupovat v jednom hypermarketu. Vzal jsem do kosiku pytel brambor který mel mit 5kg . Ze zajimavosti jsem pytel brambor hodil na vahu a ta mi ukazala 3,8 kg. Toto přece nelze!!! Na etikete psano 5kg a človek vlastně nekoupi ani 4kg. Co s tim? Je proti tomu nějaka obrana?

Lada Plško
Host
Lada Plško

Dobrý den, nakupovala jsem maso na pultovém prodeji v Tescu chtěla jsem po prodavačce informaci odkud maso pochází. Zaváhala a nejistě odpověděla že z Česka. Chci se zeptat, jak zjistím původ masa jako spotřebitel?

Hynek Hodl
Host
Hynek Hodl

Dobrý den, minulý týden jsem četl, že zase se nepovedlo prosadit nesmyslnou dvojitou jakost potravin v EU. Je to pravda?