Sdružení obrany spotřebitelů Moravy a Slezska, z.s.

596 111 252

Chat 25.2.2019

Téma: Ochrana seniorů ve spotřebitelských vztazích

Jak používat Chat:

  • Začněte tím že kliknete do pole pro napsání komentáře
    (tím se zobrazí i další možnosti)
  • Do pole pro komentář napište svůj dotaz nebo připomínku
  • Vyplňte pole oznčená jako „Jméno“ a „Email“
    (Jméno se zobrazí v chatu, email Ne! Pokud chcete být upozorněni emailem na odpověď na váš dotaz, zaškrtněte prosím pole pro upozornění v „Nastavení upozorňování“)
  • Opište bezpečnostní kód a zmáčkněte tlačítko „Odeslat komentář“

Chat proběhl v pondělí 25.2.2019 od 13:00 do 14:00 hodin a je již uzavřen. Nevkládejte již žádné další dotazy nezobrazí se!

14
Napište Komentář

avatar
7 Comment threads
7 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
SOS MaSJanko a HelenPetr LiškaMarie CísařováVerča Recent comment authors
  Odpovědi  
nejnovější nejstarší
upozornit na
Janko a Helen
Host
Janko a Helen

Zdravíme co říkáte na ty přiblblé soutěže v televizi? Ponukají lidi aby tam volaly a pak jim ztrhávají peníze za volání. Je to zlodějna, můj švagr-invalida 71 let, musel zaplatit až exekuce skrz toho. J.H. Karviná

Petr Liška
Host
Petr Liška

Dobrý den, tihle šmejdi co chodí po domech a volají, že po telefonu nabízí výhodné energie jsou jedna banda. Přihlášky do aukce, a v domluvené aukci, vyhraje kamarádova firma…. Je to podvod na lidi. Můj otec, který má 89 let ani nevěděl, že podepisuje plnou moc v přihlášce do aukce energií, když za ním přišli do baráku říkali, že o celé akci ví starosta. Řeči o tom, že to bude vyvěšeno na obecním úřadě a vyhlášeno rozhlasem a pak se teprve budou podepisovat smlouvy u konkrétního dodavatele, který aukci vyhrál, byly jenom planý sliby a kecy. Tátovi zavolali už za… Číst dále »

Marie Císařová
Host
Marie Císařová

Mám dotaz, naše teta, která má 85 let žije sama v RD prý uzavřela po tel. smlouvu na dodávky elektřiny, když jí přišla poštou smlouva k podepsání, tak tam bylo datum podpisu vepsané už 14 dní před doručením, ale měla smlouvu podepsat a poslat zpátky v odpovědní obálce. To se mi zdá podezřelé, protože do 14ti dnů může smlouvu zrušit odstoupením. Proto jsme tam ihned volali, ale bylo nám řečeno, že datum je stejné jako byl tel. hovor, který nahrávali a ve kterém smlouvu uzavřela. To se nám zdá být divné. Jak se můžeme bránit. Celá záležitost je 7dní stará.… Číst dále »

Verča
Host
Verča

Dobrý den, slyšela jsem, že když je majitel nemovitosti jiný, tak smlouvy na energie podepsané podomním prodejem jsou neplatné. Je to pravda?

Leona Kupková
Host
Leona Kupková

Dobrý den, náš děda si objednal z nějakých novin tablety na hubnutí. Prý je mu po nich špatně a točí se mu hlava. Takže už je nejí, ale za měsíc mu pak přišlo další balení od stejné firmy už za 1590 Kč, ale to už si neobjednal, takže balíček nepřevzal. Včera mu přišla upomínka s poukázkou na zaplacení. Nemá ani to zboží, tak za co má platit? A vůbec, je možné, že mu posílají zboží bez objednání? Můžete nám poradit jak se má děda bránit, aby neplatil za něco, co ani nedostal?

Milada Z.
Host
Milada Z.

Dobrý den a děkuji za toto téma !!! Je to hrůza co se děje a jak dneska lehce může člověk uzavřít závaznou smlouvu. Naše babička před 2 roky uzavřela doma postupně několik smluv na plyn, bylo to složité, ale podařilo se nám to za ni zrušit. Minulý týden ale přišla jakýmsi kurýrem UŽ podepsaná smlouva, prý na základě jakési přihlášky do aukce. Babi ale žádnou přihlášku nemá, prohledali jsme s ní všechno, a žádnou přihlášku nemá. Je vůbec možné, že někdo může za někoho uzavírat smlouvy???? Jak se můžeme bránit? Prý když to zruší, tak bude platit sankce, ale kolik… Číst dále »

jana.lakoma@seznam.cz
Host
jana.lakoma@seznam.cz

Dobrý den, chci se zeptat, jak mám ochránit svoji senilní mamku před dotěrnými telefonáty různých firem, kteří chtějí většinou vymámit z ní ANO a uzavřít přes telefon nevýhodnou smlouvu na cokoliv, klidně i na energie. To je prostě nehoráznost a stát by to měl zakázat!!!!!! Ona si většinou večer nepamatuje ani že ráno mluvila s námi……