Sdružení obrany spotřebitelů Moravy a Slezska, z.s.

596 111 252

Chat 23.9.2019

Téma: Šetřit neznamená ušetřit – náklady na energie v domácnosti, úspory v topné sezoně.

Jak používat Chat:

  • Začněte tím že kliknete do pole pro napsání komentáře
    (tím se zobrazí i další možnosti)
  • Do pole pro komentář napište svůj dotaz nebo připomínku
  • Vyplňte pole oznčená jako „Jméno“ a „Email“
    (Jméno se zobrazí v chatu, email Ne! Pokud chcete být upozorněni emailem na odpověď na váš dotaz, zaškrtněte prosím pole pro upozornění v „Nastavení upozorňování“)
  • Opište bezpečnostní kód a zmáčkněte tlačítko „Odeslat komentář“

Chat proběhl v pondělí 23.9.2019 od 13:00 do 14:00 hodin a je již uzavřen! Nevkládejte již žádné další dotazy, nezobrazí se!

10
Napište Komentář

avatar
5 Comment threads
5 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
SOS MaSKamila N.Jan NovotníkMilada NováStrakošovi Recent comment authors
  Odpovědi  
nejnovější nejstarší
upozornit na
Kamila N.
Host
Kamila N.

Jsem majitelkou bytu v osobním vlastnictví, ale na rok jsem se odstěhovala přechodně do zahraničí. Zálohy jsem platila, ale samozřejmě jsem topení nastavila tak, abych nevytápěla prázdný byt v topné sezoně, protože máme měřiče na radiátorech. Jaké bylo moje překvapení, když jsem měla i přes skoro nulovou spotřebu poměrně vysoké roční vyúčtování. Těšila jsem se na to, že mi budou vracet přeplacené zálohy a nakonec to bylo to samé. Samozřejmě jsem to reklamovala, ale odpověděli mě, že jsem vlastně platila i za to, že jsem netopila. Je to vůbec možné?

Jan Novotník
Host
Jan Novotník

Slyšel jsem, že pokud mi nebude vyúčtování doručeno do 2 měsíců a pak mám nárok účtovat dodavatelské firmě pokutu s prodlení. Je to pravda?

Milada Nová
Host
Milada Nová

Jak dlouhé je zúčtovací období a mám ještě jeden dotaz, něco se mi nezdálo, tak jsem chtěla vědět jak provedli ropočet na byty a bylo mi řečeno, že mě to nemusí zajímat. Mám právo to vidět a kdy?

Strakošovi
Host
Strakošovi

Dobrý den, budeme podávat výpověď z nájmu, protože jsme si postavili vlastní domek a koncem roku se stěhujeme z pronajatého bytu. Stačí opsat stav plynoměru a vodoměru a elektřiny? Jak se dozvíme o vyúčtování? Prý má být koncem dubna.

Pavel Staněk
Host
Pavel Staněk

Chtěl jsem se zeptat mám za to, že můj vodoměr neměří správně, co mám dělat? Žijeme v rodinném domě a v posledním období nám z neznámého důvodu neuvěřitelně stoupla spotřeba vody. Můžu chtít přeměření?