Sdružení obrany spotřebitelů Moravy a Slezska, z.s.

596 111 252

Chat 15.10.2018

Téma: Bytová problematika

Jak používat Chat:

  • Začněte tím že kliknete do pole pro napsání komentáře
    (tím se zobrazí i další možnosti)
  • Do pole pro komentář napište svůj dotaz nebo připomínku
  • Vyplňte pole oznčená jako „Jméno“ a „Email“
    (Jméno se zobrazí v chatu, email Ne! Pokud chcete být upozorněni emailem na odpověď na váš dotaz, vyplňte prosím informace v záložce „Odpovědi“)
    [Dle nových směrnic GDPR budou vaše osobní údaje po skončení chatu vymazány, slouží nám pouze k odpovědi na váš dotaz a nikomu jinému je neposkytujeme]
  • Opište bezpečnostní kód (do pole označeného „Code“ vepíšte písmena a číslice které najdete vpravo) a zmáčkněte tlačítko „Odeslat komentář“

Chat proběhl v pondělí 15.10.2018 od 13:00 do 14:00 hodin. Nevkládejte již žádné další dotazy nezobrazí se!

10
Napište Komentář

avatar
5 Comment threads
5 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
SOS MaSViktor S.HoffmanoviNecasovaKarel Huf Recent comment authors
  Odpovědi  
nejnovější nejstarší
upozornit na
Viktor S.
Host
Viktor S.

Dobrý den,
Maminka minulý týden v Ostravě uzavřela smlouvu s firmou My Energy. Moc se mi to nelíbí, zejména co jsem si přečetl zkušenosti lidí na internetu.

Hoffmanovi
Host
Hoffmanovi

V dubnu 2018 jsme koupili starší dům a teď jak začly ranní mlhy tak se nám začíná objevovat plíseň na zdech a kolem oken, ale nebyli jsme na to upozornění kupujícím ani realitní kanceláří. Chci se tedy zeptat, jestli máme nárok na finanční vyrovnání s bývalým majitelem domu.

Necasova
Host
Necasova

Před časem jsem prodávala dům, protože byl na mě veliký, a zaplatila jsem taky nemalou dan z toho, že jsem ho prodala. Šla jsem na čas do nájmu, ale nevyhovuje mi to, takže když se ted naskytla příležitost si koupit vlastní byt, tak o tom uvažuju. Známá mi říkala že se to změnilo a když ted koupím byt tak zaplatím daň znovu zase já, mě se to nezdá, proč bych měla platit, když peníze dostane prodávající??? Můžete mi na to odpovědět?

Karel Huf
Host
Karel Huf

Dočetl jsem se, že podle nového občanského zákoníku mám v případě, že si koupím byt povinnost sdělit správci domu, že se mnou bude v bytě někdo bydlet, je to pravda?Upřímně si myslím že do toho nikomu nic není, nemám snad pravdu?

Pavla
Host
Pavla

Dobrý den, nechali jsme si s manželem dělat nové dveře interiérové do domu, nebyly vůbec levné, jednalo se o značku Sapeli, Hned při montáži jsem reklamovala několik vad tedy už při převzetí a následně jsem to řešila i u firmy Sapeli. Tohle dopadlo vcelku dobře domluvilii jsme se nakonec na tom, že dveře, které byly nevhodné i díky špatným nebo neuplným informacím při prvotním výběru budou vyřízeny vyreklamováním a vrácením peněz. Ale co teď, mám nárok při odstoupení od smlouvy na vrácení do původního stavu/ náhradu za vzniklou škodu????? „Jedná se především o provrtané zárubně, podlahu a zdivo. Po demontáži… Číst dále »