Sdružení obrany spotřebitelů Moravy a Slezska, z.s.

596 111 252

Chat 11.5.2017

Téma: Vyúčtování služeb energií – voda, plyn, elektřina

Jak používat Chat:

  • Začněte tím že kliknete do pole pro napsání komentáře
    (tím se zobrazí i další možnosti)
  • Do pole pro komentář napište svůj dotaz nebo připomínku
  • Vyplňte pole oznčená jako „Jméno“ a „Email“
    (Jméno se zobrazí v chatu, email Ne! Pokud chcete být upozorněni emailem na odpověď na váš dotaz, zaškrtněte prosím pole pro upozornění v „Nastavení upozorňování“)
  • Opište bezpečnostní kód a zmáčkněte tlačítko „Odeslat komentář“

Chat proběhl ve čtvrtek 11.05.2017 od 13:00 do 14:00 hodin!

Kratochvílová K.

Host
Kratochvílová K.

Je normální abych musela platit za výtah, když bydlím v přízemí. Výtahem nejezdím, odmítám to platit. Kamarádka říkala, že u nich v domě, ti co bydlí dole výtahy neplatí.

Hanka

Host
Hanka

Zdravím, mám v nájemní smlouvě jenom jednu částku s tím, že služby jsou součástí nájmu, proto je i nájem vyšší. Celkem se snažím šetřit tak jsem čekala, že mi něco vrátí, minimálně za vodu a topení, protože jsem byla často pryč. Ale žádné vyúčtování jsem nedostala a pronajímatel tvrdí že mi nic vyúčtovat nemusí.

Nájemci z poruby

Host
Nájemci z poruby

Dobré odpoledné, chtěla jsem původně řešit něco jiného ale narazila jsem na tuto diskusi. My máme měřiče na vodu každý v bytě, stavy co hlásíme, ale nikomu to nesedí, každý platí o hodně víc. Máme dole ve sklepě kohout ale to je zamčené a nikdo tam vodu nebere.Ptala jsem se po baráku. Mám dojem že nás chtějí takto nenápadně okrádat. Každému naúčtují trochu víc a spoléhají že se nikdo nebude kvůli pár stovkám hádat, protože se všichni bojí že přijdou o nájem.

Pavel Kryštůfek

Host
Pavel Kryštůfek

Vážení, mám výhrady proti mému vyúčtování plynu. Podle mých výpočtů a záznamů, by mi mělo být vráceno innogi bývalé RWE daleko více, než pouhých 600 Kč jak vyplývá z vyúčtování. Podle mých výpočtů mi měli vrátit přes dva tisíce. Třikrát totiž loni zlevnili. I když něco vždy zmizí, jako je to každý rok, ve přepočtech a koeficientech, loni byl např. rozdíl mezi mými výpočty a RWE cca 1.200,- Kč ve jejich prospěch, nemohu uvěřit tomu, že v letošním roce ten rozdíl činí 3.278,11 – 611,92 = 2.666,19 Kč, což je 2x více než loni. Už to hodně přehání.Můžete mi prosím poradit, jak danou situaci řešit? Jsem důchodce a takové odírání spotřebitele se mi, s prominutím, hnusí.

Jan Pazdera

Host
Jan Pazdera

Dobrý den, vím, že to není úplně téma tohoto chatu, ale týká se to energií. Můj otec uzavřel pravděpodobně po telefonu smlouvu s firmou Stabil energy, zjistil jsem to až volal původní dodavatel, co se děje. Tatínek tvrdí, že nic neuzavřel, ale mluvit s nimi mluvil, tak nevím. Potřebuju to nějak ukončit, ale moc se nevyznám v tom odstoupení a nebo tuším, že jde poslat výpověď. Můžeme se zastavit na poradně jsme z Ostravy.Díky.

Hapalová

Host
Hapalová

Dobrý den taky nám přišlo vyúčtování a tak se chci zeptat jestli má nárok firma která dělá vyúčtování nájemníkům účtovat i za prázdné byty a prázdné nebytové prostory, letos doplácíme přes deset tisíc, což považuji za opravdu nehorázné, nechci platit za někoho jiného děkuji za odpověd

Dudek Josef

Host
Dudek Josef

Dobrý den minul jsem se s paní, která dělá u nás na vesnici jednou za čtvrt roku odečet vody. Mám spotřebu nějakých 7 kubíků. Ale protože to Loni se mnou ještě bydlela dcera s rodinou, kterás e už odstěhovala. SMVaK mi naúčtoval přes třicet kubíků. Já tolik vody kolik po mě chtějí zaplatit nespotřebuji ani za rok. a navíc je to dost peněz.děkuji za vyízení Dudek Josef

Stanislav z Ostravy

Host
Stanislav z Ostravy

Jak to je když mi přijde vyúčtování s nímž nesouhlasím, a reklamuju ho, logicky se mi nechce platit dokud nebude má reklamace vyřízená, protože jsem přesvědčen že mám pravdu. Dodavatelé však trvají na zaplacení, už se mi to stalo u elektřiny.

Broňa

Host
Broňa

Chtěla jsem se zeptat, mám podezření, že můj vodoměr neměří správně, co mám dělat? Mám oproti loňsku nějak velkou spotřebu. Můžu chtít, aby byl řádně překontrolovaný. Majitel nechce o ničem slyšet. Zatím jsem mu to nedala písemně, myslíte že dopis pomůže. Broňa