Sdružení obrany spotřebitelů Moravy a Slezska, z.s.

596 111 252

Chat 25.5.2015

Téma: Dovolená – uzavírání cestovní smlouvy

Jak používat Chat:

  • Začněte tím že kliknete do pole pro napsání komentáře
    (tím se zobrazí i další možnosti)
  • Do pole pro komentář napište svůj dotaz nebo připomínku
  • Vyplňte pole oznčená jako „Jméno“ a „Email“
    (Jméno se zobrazí v chatu, email Ne! Pokud chcete být upozorněni emailem na odpověď na váš dotaz, zaškrtněte prosím pole pro upozornění v „Nastavení upozorňování“)
  • Opište bezpečnostní kód a zmáčkněte tlačítko „Odeslat komentář“

Chat proběhl v pondělí 25.5.2015 od 13:00 do 14:00 hodin a je uzavřen!

Franta S.

Host
Franta S.

Dobrý den, základní otázka a podle čeho vlastně poznám kvalitní CK?

Hadvigerová

Host
Hadvigerová

Dobrý den, koupila jsem dovolenou v březnu a minulý týden mi napsali, že musím ještě doplatit 2000Kč, protože došlo ke zdražení. S tím naprosto nesouhlasím a nevím, co mám teď dělat. CK mi nechce vrátit peníze, které jsem již zaplatila, a vyhrožují, že když nedoplatím, tak mi smlouvu stornují a já budu muset zaplatit storno poplatek!!!

Spůrná Lenka

Host
Spůrná Lenka

Dobrý den, jak je to teď při nákupu dovolené? Je povinností CK se mnou uzavřít smlouvu nebo ne? V CK mi říkali, že stačí potvrzení o zájezdu, ale já chci smlouvu. Co to vlastně je to potvrzení o zájezdu?

Miloš Kapustník

Host
Miloš Kapustník

Dobrý den, objednal jsem si zájezd přes internet a do 14 dnů jsem si to rozmyslel a odstoupil od smlouvy. CK mi však napsala, že mm smůlu, že budu platit storno poplatek. Četl jsem, že spotřebitelé mohou od smlouvy odstoupit, když je koupená přes internet do 14 dnů bez důvodu a firma musí vrátit všechny peníze. Tak jak to je?

Honza

Host
Honza

Dobrý den, už několikrát mě CK nachytala na sliby a skutek utek. Jak tedy zajistit, aby své sliby dodrželi?

Pavel+Lenka

Host
Pavel+Lenka

Dobrý den, mohou cestovní kanceláře měnit smluvní podmínky podle libosti? Stalo se nám, že jsme si koupili zájezd půl roku dopředu (first minute) a během té doby nám několikrát (3x) změnili podmínky zájezdu a když jsme se nakonec ohradili, tak nám řekli, že co bychom za takovou cenu chtěli. Jak se můžeme bránit?

Manželé Filipovi

Host
Manželé Filipovi

Dobrý den, mockrát se nám stalo, že nám CK slíbila pokoj s výhledem na moře a na místě nám řekli, že ne anebo s příplatkem. Když jsme se vrátili, tak nám pak v CK, že to bohužel neovlivní. Jak to tedy je?

monika.j

Host
monika.j

Dobrý den to jsem ještě já, a jaký je teda rozdíl mezi agenturou a cestovní kanceláří?

monika.j

Host
monika.j

Dobrý den, slyšela jsem, že když jedu na dovolenou přes cestovní agenturu, tak se může stát, že když bude dovolená zrušená, tak mám smůlu a nedostanu nic. Co je na tom pravdy? Děkuji