Sdružení obrany spotřebitelů Moravy a Slezska, z.s.

596 111 252

Chat 10.11.2015

Téma: Problematika podomního prodeje

Jak používat Chat:

  • Začněte tím že kliknete do pole pro napsání komentáře
    (tím se zobrazí i další možnosti)
  • Do pole pro komentář napište svůj dotaz nebo připomínku
  • Vyplňte pole oznčená jako „Jméno“ a „Email“
    (Jméno se zobrazí v chatu, email Ne! Pokud chcete být upozorněni emailem na odpověď na váš dotaz, zaškrtněte prosím pole pro upozornění v „Nastavení upozorňování“)
  • Opište bezpečnostní kód a zmáčkněte tlačítko „Odeslat komentář“

Chat proběhl v úterý 10.11.2015 od 13:00 do 14:00 hodin a je již uzavřen.

Richard...

Host
Richard…

Co mám dělat, když u mě zazvoní? Máme dům, který se zamyká a stejně se nějak dostanou dovnitř. Minule to zase byl někdo od ČEZU a já je vyhodil, ale manželka mi řekla, že to může být problém, protože odečítají elektřinu. Ale tu mi máme na chodbě tak co.

SOS MaS

Member
SOS MaS

Dobrý den,

To jestli se jedná o zaměstnance ČEZu si můžete ověřit. Požádejte o předložení služebního průkazu, opište si údaje a pokud odmítne, obraťte se na Městskou policii.

Jan Vrečka

Host
Jan Vrečka

Dobrý den, byli i u mě. Koupil jsem od nich matrace a pak mi manželka vynadala a tak jsem odstoupil. Naštěstí to bylo do těch 14 dnů, ale oni napsali, že nemůžu, že mi je vyrábí na míru. Ale já mám normální postel koupenou v obchodě a nenechal jsem si ji vyrobit. Tak jak to je? Můžu odstoupit nebo ne?

SOS MaS

Member
SOS MaS

Dobrý den, opět bychom museli posoudit Váš případ konkrétně. Obecně však platí, že od smlouvy odstoupit ve lhůtě 14 dnů nemůžete, pokud vám bylo upraveno tzv. na míru. Pokud jste tedy uzavřel smlouvu a vybral si zboží, které je běžně v nabídce a má běžné parametry, pak právo na odstoupení od smlouvy máte.

Amálka...

Host
Amálka…

Dobrý den, když uzavřu smlouvu s podomním prodejcem např. ti co nabízejí změnu energií, bude smlouva neplatná?

SOS MaS

Member
SOS MaS

Dobrý den,
Ne porušení zákazu podomního prodeje nezpůsobuje neplatnost smlouvy.

Cibulkovi

Host
Cibulkovi

Dobrý den, manžela navštívily 2 podomní prodejkyně firmy LAXUS a on bezmyšlenkovitě podepsal kupní smlouvu na přístroj BIOMAG. Manžel si je domů nepozval a navíc je vážně nemocen a lehce zmanipulovatelný a toho obě dámy využily i když ve smlouvě je dodatek, že nebyla podepsaná pod nátlakem. Odstoupili jsme včas, ale vrátilo se nám to nevyzvednuté zpět. Co máme dělat dál?

SOS MaS

Member
SOS MaS

Dobrý den, Bohužel nevíme zda jste odstoupení zaslala na sídlo firmy nebo jinou adresu např. provozovny apod. Každopádně dle IČ si můžete vyhledat podrobnosti o firmě a pokusit se doručit odstoupení dle údajů z obchodního rejstříku. V odstoupení by mělo obsahovat informaci, že jste se marně pokoušeli zaslat odstoupení od smlouvy což doložíte kopií doručenky nebo podacího lístku. Vzhledem k tomu, že podobné případy již evidujeme
doporučujeme osobní návštěvu v některé z našich poraden, kde Vám poradíme konkrétní postup.

Luboš Mrkva

Host
Luboš Mrkva

Dobrý den, všude se mluví, že je podomní prodej zakázán a přitom u nás dom furt někdo zvoní. Jak je to možné?

SOS MaS

Member
SOS MaS

Dobrý den, podomní prodej je ve většině měst a obcí zakázán a proto pokud u Vás někdo takový zazvoní doporučujeme se okamžitě obrátit na Městskou policii.

Jiřka

Host
Jiřka

Chci se zeptat, na zítra se prý mamince nahlásili z Čezu, telefonem, že si má nachystat všechny papíry, a že na ně musí počkat dopoledne doma. Jak poslouchám všechny ty zvěsti v televizi, tak mám docela obavy, aby si nepustila nějaké podvodníky. Co máme dělat? Maminka má strach, že když je nepustí tak jí odpojí elektřinu. Děkuji Jiřina

SOS MaS

Member
SOS MaS

Dobrý den, nejjednodušší je zavolat přímo na ČEZ, kde si avizovanou návštěvu můžete ověřit.

hanys11

Host
hanys11

Já v podomním prodejci nevidím žádné nebezpečí a nevidím proto žádný důvod na takového člověka volat policii. Za podomním prodejcem spíš vidím člověka, který přišel o práci a alespoň nějak se snaží něco dělat a šmejdi ho využívají.

SOS MaS

Member
SOS MaS

Samozřejmě na svůj názor máte právo, ale je nutné si uvědomit, že pokud je podomní prodej ve většině měst a obcí zakázán, má to svůj důvod. Tito „obchodní zástupci“ jsou ve většině případů školeni k použití různých metod a manipulací. Bohužel však máte pravdu v tom, že postih např. ve formě pokuty se bude týkat jich a ne společností, které zastupují.

Slávka Jandová

Host
Slávka Jandová

Dobrý večer! Každou chvíli u nás někdo zvoní, něco nabízí. Docela mě to obtěžuje.Mohu na podomní prodejce zavolat Městskou policii?

SOS MaS

Member
SOS MaS

Dobrý den, ano můžete se obrátit na městskou policii.